Domokos Kázmér Óvoda,
Gimnázium és Szakközépiskola

Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma II. Rákózci Ferenc, az államférfi címmel kétfordulós történelmi vetélkedő.

Previous Next

A Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma II. Rákózci Ferenc, az államférfi címmel kétfordulós történelmi vetélkedőt szervezett, melynek régiónkénti első fordulóján iskolánk képviseletében Nagy Sándor tanár úr és csapata, Birtalan Hunor (XI.A), Csortán Tímea Magdolna (XII.A), valamint Dósa Balázs Bence (XII.C) tovább jutott a szeptember 21-ei, sárospataki döntőre.  Felvidékről, Kárpátaljáról, Erdélyből, valamint Borsod- Abaúj- Zemplén megyéből három-három csapat mérte össze erejét a kreativitást, elméleti tudást, leleményességet egyaránt igénylő próbák során. A DK csapatának sikerült felülmúlnia elődöntős harmadik helyezését, ugyanis a lehetséges 65 pontból 63-at megszerezve, mindenkit megelőzve az első helyen végzett.  Gratulálunk Nagy Sándor tanár úrnak, illetve iskolánk diákjainak, további szép sikereket kívánunk! Az iskola és a város vezetőségének köszönjük, hogy lehetővé tették a versenyen való indulást, illetve biztosították a döntőre való kijutás feltételeit!